Czym jest WiDS? Wireless Detection System

WiDS to ekosystem przeznaczony dla producentów, operatorów, użytkowników transportu masowego bez względu na wielkość oraz typ floty posiadanych pojazdów. System spełnia trzy bardzo istotne z punktu widzenia producenta, operatora oraz pasażera kwestie. Wspiera bezpieczeństwo podróży oraz daje możliwości kontroli i optymalizacji procesów transportowych co w sposób bezpośredni wpływa na optymalizację zysku u producentów czy operatorów. System może być montowany do wszelkiego typu pojazdów (minibusy, autobusy miejskie, intercity, coach, pociągi) wyposażonych w fotele tapicerowane lub nietapicerowane produkcji STER Group, a także pozostałych producentów (pod warunkiem spełnienia norm i warunków bezpieczeństwa). System może być rozbudowany o funkcje wskazane przez producenta/operatora. Posiada szerokie możliwości integracji z innymi systemami informatycznymi.

WiDS - GŁÓWNE CECHY

BEZPIECZEŃSTWO

Dzięki zastosowaniu czujników zajętości oraz zapięcia pasów kierowca jak i podróżujący są informowani o niezapiętych pasach w pojeździe, a także o konieczności ich zapięcia co w sposób krytyczny wpływa na bezpieczeństwo pasażerów podczas kolizji czy wypadku. Rozwiązanie to idealnie sprawdza się w autobusach szkolnych, które muszą spełniać określone wymagania dotyczące zapiętych pasów. System WiDS może zostać opcjonalnie wyposażony w dodatkowe czujniki takie jak akcelerometr czy  żyroskop i spełniać funkcję systemu eCall. W tym przypadku w razie wystąpienia kolizji/wypadku system automatycznie połączy się z najbliższym centrum ratunkowym 112 i przekaże informacje o rodzaju kolizji (kierunek, prędkość, pozycja po wypadku np. pojazd leży na boku lub pojazd rolował) ponadto przekaże służbom ratunkowym informację na temat ilości pasażerów w autobusie (na podstawie czujnika zajętości miejsc) oraz ilu pasażerów miało zapięte pasy (czujnik zapięcia pasów). W tej sytuacji wszelkie zarządzanie akcją ratunkową jest zdecydowanie bardziej efektywne niż bez systemu WiDS i co najważniejsze daje możliwość uratowania większej ilości osób.  Bezpieczeństwo dzieci w autobusach wspierane jest również poprzez możliwość zastosowania unikalnego na skalę światową siedzenia firmy Ster. Siedzenie COMBO można zaadoptować zarówno do dziecka w różnym wieku jak i osoby dorosłej w ciągu kilkunastu sekund. Efektem zastosowania siedzenia COMBO jest pełne bezpieczeństwo zarówno dzieci jak i dorosłych przy zastosowaniu jednego adaptacyjnego siedzenia.

KONTROLA

Dzięki zastosowaniu systemu WiDS producent/operator może monitorować ilość siedzących pasażerów w pojeździe w trybie "tu i teraz". W referencji do sprzedanych biletów na danej trasie może monitorować czy pojazd nie przewozi większej ilości pasażerów, co w sposób jednoznaczny może sugerować nieuczciwość kierowcy. Dodatkową zaletą systemu jest również rejestrowanie miejsca za pomocą wbudowanego systemu GPS. Dzięki temu producent/operator ma informację o miejscach wszystkich przystanków. Przy zastosowaniu opcjonalnych czujników otwarcia drzwi, można również monitorować czy pojazd nie zatrzymywał się w miejscach do tego nie wyznaczonych (poza przystankami). W przypadkach gdy monitorowanie pojazdu za pomocą czujników i technologii WiDS będzie niewystarczające, system może być rozbudowany o kamery liczące przepływ pasażerów. System WiDS daje możliwość obserwacji danych z pojazdów w czasie rzeczywistym, a także możliwość analizy historycznej od momentu instalacji systemu w pojeździe (grupie pojazdów). 

OPTYMALIZACJA

Optymalizacja procesów transportowych to obecnie najbardziej poszukiwana przez producentów i operatorów funkcjonalność każdego systemu. WiDS został stworzony na fundamencie optymalizacji. Użytkownicy systemu WiDS otrzymują szeroki zestaw narzędzi optymalizacyjnych, które pozwolą na zwiększenie wydajności posiadanej floty oraz pomogą wytyczyć kierunki dalszego rozwoju. Rozbudowany system raportowy pozwalający na wielowariantowe porównania daje szerokie możliwości analizy i optymalizacji. Analizować można wszystkie informacje związane z pojazdami wyposażonymi w WiDS w referencji do funkcji czasu i pozycji GPS. W połączeniu z fotelem COMBO można również monitorować stan siedzenia (dziecko, dorosły). Pełne wykorzystanie możliwości systemu WiDS wygeneruje oszczędności w każdej flocie. Unikalną zaletą systemu jest łatwość jego obsługi i instalacji. Dzięki zastosowaniu  komunikacji bezprzewodowej pomiędzy elementami systemu WiDS jedynym elementem, który wymaga połączenia kablowego jest komputer systemowy, który czerpie źródło zasilania z pojazdu. Nadajniki umieszczone pod siedzeniami są zasilane bateryjnie. Poprzez zastosowanie w systemie WiDS technologii energooszczędnych żywotność baterii umieszczonej w nadajniku wynosi nawet 120 miesięcy i jest aktywnie monitorowana. System wyposażony jest w wyłącznie sprawdzone technologie w tym zaawansowane protokoły komunikacji zapewniające bezpieczeństwo wymiany danych WiDS.

Elementy ekosystemu WiDS

Mata naciskowa  (dla siedzeń tapicerowanych) 

Czujnik detekcyjny  (dla siedzeń nietapicerowanych)

Czujnik detekcyjny (dla siedzeń COMBO) 

Czujnik zapięcia pasów bezpieczeństwa (opcjonalny)

Nadajnik bezprzewodowy umieszczony pod siedzeniem

Komputer WiDS wyposażony w zaawansowane oprogramowanie komunikacyjne, GPS, akcelerometr i żyroskop (opcjonalnie)

System WiDS do prezentacji danych, kontroli, analizy i optymalizacji

 

Paleta produktowa


Technologia montowana w siedzeniach produkowanych przez firmę Ster, na którą składa się mata naciskowa oraz czujnik zapięcia pasów. Siedzenie z systemem WiDS Ready umożliwia szybką instalację systemu WiDS w każdym momencie, bez konieczności rozbiórki i ponownego tapicerowania siedzenia. Użycie siedzenia z systemem WiDS Ready umożliwia spełnienie wymagań i regulacji prawnych związanych z obowiązkowym systemem detekcji pasażerów nad którym pracują organy Unii Europejskiej w momencie ich wejścia w życie, bez konieczności pracochłonnych i narażonych na błędy działań przezbrojenia wszystkich foteli.


Podstawowa wersja systemu WiDS. Zestaw czujników zajętości miejsc (opcjonalnie zapięcia pasów) przeznaczony dla producentów, operatorów, użytkowników bez względu na wielkość oraz typ floty posiadanych pojazdów. WiDS One przekazuje informacje o ilości zajętych miejsc wewnątrz pojazdu (opcjonalnie zapiętych pasów) na dedykowane monitory montowane wraz z systemem (wielkość i charakterystyka do uzgodnienia) lub na urządzenia wskazane przez producenta, operatora. System WiDS One nie umożliwia gromadzenia danych, ich obróbki czy optymalizacji. Dane z systemu są widoczne wyłącznie dla kierowcy i pasażerów w czasie rzeczywistym.


Zestaw czujników zajętości miejsc (opcjonalnie zapięcia pasów) przeznaczony dla producentów, operatorów, użytkowników bez względu na wielkość oraz typ floty posiadanych pojazdów. WiDS Pro to system kompletny umożliwiający wnikliwą kontrolę i analizę danych zachowując wszystkie funkcjonalności systemu WiDS One. Dzięki zastosowaniu komputera WiDS Pro dane z czujników wysyłane są do sytemu w określonych okresach czasu (definiowanych), są gromadzone i udostępniane producentowi/operatorowi do analizy i zarządzania. WiDS Pro umożliwia także skorzystanie z funkcji GPS w odniesieniu do wszystkich danych z czujników, a także w przypadku zainstalowania akcelerometru i żyroskopu spełnienie wymagań wewnętrznego systemu eCall.

COMBO

Jedyne takie siedzenie

Czym jest Combo?

Fotel COMBO został zaprojektowany w celu poprawy bezpieczeństwa podróży dzieci. Specjalnie skonstruowane adaptery siedziska i pasów pozwalają dzieciom bezpiecznie podróżować, chroniąc ich nogi i eliminując ryzyko prześlizgnięcia się pod pasami. Dzięki możliwości dostosowania fotela do wzrostu dziecka w krótkim czasie, przewoźnicy mogą korzystać z tego samego pojazdu do różnych celów (wycieczki szkolne i transport dorosłych), zwiększając jego wszechstronność.

Potrzebujesz więcej informacji? 
Zostaw wiadomość lub skontaktuj się bezpośrednio

Piotr Nowak
Numer telefonu  / WhatsApp
Wyślij wiadomość, odpowiemy możliwie jak najszybciej

O nas

STER Group jest firmą rodzinną posiadającą oddziały na kilku kontynentach. Naszym celem jest zapewnienie pasażerom komunikacji publicznej bezpieczeństwa i komfortu podróżowania. Nasze usługi charakteryzują się najwyższym poziomem, a  możliwość dostosowania oferty do indywidualnych potrzeb klienta jest w naszym firmowym DNA. Każdy klient jest kreatorem własnych potrzeb i oczekiwań. Każdy klient jest dla nas najważniejszy. Biorąc pod uwagę powyższe motto STER Group stworzyła własny Instytut Badawczy, który potrzeby i oczekiwania naszych klientów i przyszłych klientów przetwarza w usługi i wyroby.  Dzięki sieci zakładów produkcyjnych na świecie możemy dotrzeć z naszymi propozycjami do szerokiej grupy pasażerów budując tym samym stałą więź pomiędzy potrzebami i możliwościami ich realizacji. Najwyższą wartością STER Group są ludzie. Wszyscy są bez wyjątku zmotywowani aby wytwarzać najlepsze na świecie produkty w celu zapewnienia satysfakcji naszym klientom. Jesteśmy otwarci na nowe wyzwania i potrzeby i definiowanie nowych projektów, określając tym samych nowe możliwości.

Zainteresowany? Zostaw swój e-mail